Alan Adı (Domain) Tescil » Com.TR Tescil » Alan Adı Marka Tescil Com.TR alan adının tescil ve korumasını nasıl sağlarım, uzun süredir kullandığım alan adını başkası tescil etmiş ne yapabilirim vb. sorunlarınızı çözmekteyiz.
Alan Adı (Domain) Tescil » Com.TR Tescil » Alan Adı Marka Tescil
İletişim 0536 580 37 57 / Mobil Görünüm
Sosyal İletişim Kanallarımız Başpınar OSB 27600 Şehitkamil/Gaziantep +90 212 212 35 17 Patent Gaziantep Logo

Alan Adı Domain Tescil

Alan Adı Domain Tescil Com.TR alan adının tescil ve korumasını nasıl sağlarım, uzun süredir kullandığım alan adını başkası tescil etmiş ne yapabilirim vb. sorunlarınızı çözmekteyiz.
,  Ana Kategori : Blog,  Kategori :  Marka Patent  Tarih :  9.1.2019       Google Plus      
Başpınar OSB 27600 Şehitkamil/Gaziantep +90 212 212 35 17 Patent Gaziantep

Patent Gaziantep Logo

Alan Adı Domain Tescil Patent Gaziantep

Öncelikle com.tr uzantılı alan adlarının tahsis ve tescilinin nasıl olduğu, bu alan adlarının marka tescili ile korunmaması halinde hangi sorunlarla karşılaşabileceğinizi, marka başvurusuna dayanak yapılan com.tr uzantılı alan adı, marka başvurunuz reddedildiğinde olası sorunlar veya bir başkasının alan adı tahsislerine yapacağı itirazlardan kaynaklı sorunlara buradan çözüm üretmeye çalışacağız.

 

Yine uzun senelerdir marka niteliğinde kullandığınız com,net, org vb. uzantılı alan adlarının bir başkası tarafından bir şekilde marka tescilinin yapılması nedeniyle olası sorunları, karşılaşabileceğiniz riskler ve bunların bertaraf edilmesi için çözümleri elimizden geldiğince paylaşmaya çalışacağız.

 

Patent Gaziantep olarak, Marka Şehir Gaziantep Proje kapsamında daha çok marka tescilin yapılması için oldukça İNDİRİM yaptığımız hizmet ücretlerini ve toplam marka tescil maliyetlerini Online Marka Tescil sayfamızdan, diğer marka işlem ücretlerini ise Marka Tescil Fiyatları başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sizlerde com.tr dahil alan adı (domain tescil) ilişkin her türlü sorularınızı aşağıdaki "yorum yaz" kanalıyla tarafımıza yazabilirsiniz. Mümkün mertebe kısa süre içinde sorularınızı yanıtlamaya çalışacağız.

 

Bu arada blog sayfamızda prensip olarak alan adı ve marka ismini yazmayacağız. Genel ifadeleri örnek göstererek açıklamaya çalışacağız. Bu durumun olanaklı olmadığı durumlarda ise bizzat kayıtlı mail adresinize size özel cevap yazacağız.

 

sorularınız ve katkılarınız için şimdiden teşekkür ediyoruz.

Alan Adı Domain Tescil

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Marka, Şirket, Firma isimlerinin nasıl bulunacağı, nelere dikkat edilmesi gerektiği, tescil başvurusu ve sonrası olası soru ve sorunlarınıza çözüm üretmekteyiz.
1 Yorum
 • Patent Gaziantep Kullanıcı Yorum
  06/05/17 15:55:20

  Selamlar, com.tr tescil için marka başvurusu şartmıdır.? Ayrıca marka reddedilirse com.tr de iptal edilebilir mi? Teşekkürler...

  • Patent Gaziantep Marka Danismani
   Bülent Aydın » Marka Patent Danışmanı
   1 Oylama(lar) - 06/05/17 15:57:16

   Kerim Bey, com.tr alan adı için ya marka tescil başvurusu yapılmalı veya ilgili alan adını barındıran bir ticaret unvanına sahip olunmalıdır.. Kural olarak marka başvurusu reddedilir ve üçüncü bir taraf tarafından bu red gerekçe gösterilerek com.tr alan adınıza itiraz edilirse ilgili alan adı iptal edilir. Yine marka başvurunuz reddedilse dahi itiraz olmadığı sürece iki yıl kullanmak şart ve koşuluyla com.tr alan adınıa sahip olabiliyorsunuz. Ancak hem ilgili aln adında kullanılan ismin başkası adına tescilli olması nedeniyle yasal takipler olabileceği gib, sizin olmayan bir markaya da boşu boşuna yatırım yapmış olursunuz. Ayrıntılar için iletişim adreslerimizden bize ulaşarak marka vekillerimizle görüşmenizi öneriyoruz.

Yorum Yapın
MUTLU MÜŞTERİLER
BEKAN SİGORTA MARKA VE PATENT ile bizleri tanıştıran, yaptığımız işte FARKINDALIK Yaratmamıza destek olan, Güncel değişiklikleri tarafımıza anında ileterek, canlı kalmamızı sağlayan, birlikte çalıştığımız her alanda, VİZYONUMUZA katkıda bulunan ETKİN PATENT AİLESİNE sonsuz teşekkürler.


E-Bülten